Description
GLC 2200 Series Controller
GLC 2200 Series Controller
| Manufacturer | Graco |
|---|---|
| Primary application | Mount in-cab to control automatic lubrication systems |
| Primary UOM Code | EA |
| UPC Code | 633955299320 |
| Model | GLC |
| Application | In-Plant Machinery;Off-Road Equipment |
| For use with | Automatic Lubrication Systems |
| Amperage | 7;9 A |
| Product type | Lubrication Controller |
| Intrusion rating | IP54 |
| Max storage temperature | 80 °C / 176 °F |
| Max voltage | 30 VDC |
| Minimum storage temperature | -40 °C / -40 °F |
| Power source | DC |